Co to jest prawo?

Każdy człowiek doskonale wie, co to jest prawo. Każdy mu podlega i codziennie styka się z nim w przeróżnych sytuacjach, nie zdając sobie nawet z tego sprawy.
Zmienia się to w momencie, gdy okazuje się, że nasza wiedza na temat prawa jest niezwykle mała. Najbardziej odczuwamy to, gdy jest nam to potrzebne, gdy nie do końca wiemy jak wyjść z różnych sytuacji, jakie konsekwencje łączą się z pewnym zachowaniem, gdy coś nam grozi, gdy nie wiemy co dalej. Co wtedy zrobić?
Prawo jest bardzo obszerną dziedziną, dlatego człowiek, któremu nie jest potrzebne, nie skupia się na studiowaniu kodeksów, historii prawa, przywilejów, obowiązków etc. Jednak są osoby, które się bardzo dobrze znają na przepisach prawnych, na regulacjach czy wykroczeniach. Jako, że prawo dzieli się na wiele odłamów (np. prawo karne, prawo rodzinne, prawo cywilne etc), mamy różnych specjalistów, do których warto się udać po poradę prawną, jeśli jakaś sytuacja nie do końca jest dla nas jasna. Możemy wybrać albo odpowiedniego prawnika, albo odpowiednią kancelarię prawną.
Często zdarza się, że sytuacja, w której jesteśmy jest nam zupełnie obca. Na przykład długoletnie małżeństwo postanawia się rozejść. W rodzinie jest dwójka dzieci, jest wspólny dom, wspólny samochód oraz majątek. Dorośli ludzie nie słyszeli przed ślubem pojęcia intercyza, chcąc się rozejść piszą pozew i idą do sądu, gdzie czasami rozprawy ciągną się i przedłużają w czasie przez niezgodność małżonków co do podzielenia majątku, czy opieki nad dziećmi. Lepszym sposobem byłoby pierwsze udanie się do odpowiedniego prawnika, rozstrzygnięcie co jest najlepsze w takiej, a nie innej sytuacji oraz w jaki sposób wnieść sprawę i jak najszybciej ją zakończyć, aby nie tracić czasu, nerwów swoich i dzieci oraz wszelkiej niepewności i chodzenia po omacku.

http://poradyprawne.hexsite.pl/jak-sie-obronic-jaka-kancelarie-prawna-wybrac/

http://poradyprawne.hexsite.pl/prawo-pracy/